10-те най-използвани търсачки (Search engines) в света
Освен Google и Bing, има още търсачки, които обслужват милиони заявки за търсене на ден, въпреки че ги виждаме за първи път. Google не е единствената достъпна търсачка в интернет днес! Шокиращо нали? Всъщност има няколко алтернативни търсачки, които искат да заемат трона на Google! Едно е да искаш, друго е да можеш. Нито една от конкурентните търсещи машини не е готова (все още) дори да представлява заплаха.
Въпреки това има други търсачки, които заслужават да бъдат разгледани. Най-добрите алтернативи на Google са представени по-долу.
Топ 10 на най-популярните търсачки в света:
1. Google
3. Yahoo
4. Baidu
5. Яндекс
6. DuckDuckGo
7. Ask.com
8. Екозия
9. Aol.com
10. Интернет архив
Класация на десетте най-добри търсачки през 2022 г., подредени по популярност.
Както повелява традицията от много години на първо място в класирането отново е компанията Alphabet Inc. със своята непобедима търсеща машина – Google Search. Гугъл просто е безалтернативна и самодостатъчна търсачка стигнала най-горе на върха
много отдавна. С 91,5% пазарен дял Google е не само хегемон. Google е самият пазар. Ако по някаква причина търсачката изчезне за няколко дни, то няма да имате налични опции да я замените, тъй като всики останали също няма да работят. Това е така в следствие на постиганите с феноменална точност резултати. Общо всички други 9 търсачки в списъка постигат пазарен дял под 9%.
9 под 9%… Разликата между капацитета на Гугъл и всички останали е толкова голяма, че ако се наложи 9-те да поемат търсенията, за да компенсират, то всички ще се сринат в първите секунди тъй като няма да могат да обработят заявките за търсене.
Невероятно и тотално превъзходство. Опитайте се да използвате интернет без търсачка и ще се окаже, че е почти безмислено, а Вие трябва да помните наизуст десетки важни за Вас домейни. Ако имате желание да разберете, защо търсачките са толкова важни следете нашите публикации.
В следващите дни очаквайте новата ни статия по темата: ”Как работи една търсачка? Защо и какво трябва да знам за компонентите и алгоритъма на търсещата машина?”